/Files/images/71170913.jpg Вибір професії — складний і відповідальний крок у житті людини. Зробити правильний вибір — значить знайти своє місце в житті. Неправильний вибір професії завдає великої шкоди самій людині та призводить до значних економічних втрат, пов'язаних з використанням трудових ресурсів.

Профорієнтація є невід’ємним компонентом освітнього простору і варто її розпочинати в дошкільному віці. У загальноосвітніх навчальних закладах м.Ірпеня налагоджена дієва співпраця з міським центром зайнятості, з соціально-психологічною службою, проводяться психодіагностичні заходи та профконсультування, ярмарки професій, тижні профорієнтації, зустрічі учнівської молоді з представниками різних професій, екскурсії на виробництва, різноманітні творчі конкурси та виховні проекти.

Класний керівник, психолог, соціальний педагог є своєрідним профорієнтатором, радником для своїх учнів, проводячи профорієнтаційну роботу з учнями, спонукає до самостійного пошуку інформації про професії, стимулює пізнавальний інтерес до професійної діяльності, формує навички усвідомленого професійного самовизначення.

Профорієнтаційна робота з учнями проводиться з використанням мультимедійних технологій, що робить заняття більш цікавими, різноманітними, ефективними; надає можливість активніше залучати учнів до творчої роботи.

Останнім часом у вітчизняному та зарубіжному інформаційному просторі мережі Інтернет з'являється досить багато послуг, які передбачають надання допомоги молодим людям у виборі майбутнього місця навчання або професії.

Учні шкіл м.Ірпеня користуються послугами інформаційно-освітнього порталу професійного консультування молоді. Це один з віртуальних інформаційно-аналітичних профконсультаційних ресурсів і сервісів у мережі Інтернет, що пра­цює на дистанційній технології, з метою надання допомоги у виборі або зміні професії чи виду діяльності на основі профдіагностики та професіографії. Інформаційно-освітній портал професійного консультування молоді знаходиться за адресою profi.org.ua.

З метою підвищення якості послуг, прозорості та широкого доступу до інформації, Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України розроблено інноваційний проект "Профорієнтаційний термінал", спрямований на забезпечення інформативності, доступності, мобільності, гнучкості та привабливості профорієнтаційних послуг для молоді. Доступ до терміналу мають усі учні, їх батьки та вчителі школи.

Отже, лише системна, комплексна профорієнтаційна робота із залученням роботодавців, навчальних закладів, державної служби зайнятості, громадських організацій із застосуванням інноваційних технологій проведення профорієнтаційної роботи, в т.ч. й зарубіжного досвіду, є найбільш дієвим засобом формування у молоді усвідомленого вибору професій.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА

/Files/images/46067850.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1093

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.