Психологічна служба є частиною системи освіти, тому її основні завдання і функції повинні виходити з місії системи освіти. Задекларовані у статті 6 Закону України «Про освіту» принципи гуманістичного характеру освіти, пріоритету загальнолюдських духовних цінностей, життя та здоров’я людини, свободи розвитку особистості та адаптивності системи освіти до рівня і особливостей розвитку особистості повинні бути організаційно забезпечені системою освіти.

/Files/images/3723_html_m3c5f3f34.png

Метою діяльності психологічної служби системи освіти міста Ірпеня є соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу, результатом якого є створення освітнього простору, здатного забезпечити виявлення, розвиток і формування особистості, яка володіє ключовими компетенціями в інтелектуальній, комунікативній, інформаційній, соціальній та інших сферах, а також сприятливого соціально-психологічного клімату як головної умови розвитку, саморозвитку та соціалізації особисті.

У психологічній службі системи освіти міста працює 40 осіб. Практичних психологів - 27, соціальних педагогів - 13. Відсоток забезпечення закладів освіти практичними психологами становить – 87,9% , соціальними педагогами – 67,4 %.

В закладах де відсутній практичний психолог методистом психологічної служби НМЦ та консультантом-практичним психологом ПМПК здійснюється психологічний супровід. За запитами педагогів та батьків проводиться психодіагностична та консультативна робота з дітьми. Надаються консультації для педагогів та батьків щодо виховання та навчання дітей. На базі Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 діє консультативний пункт.

Індивідуальні консультації надаються з питань:

· Оптимізації психологічного забезпечення навчально-виховного процесу закладів освіти;

· Особистісної самореалізації, саморозвитку та професійної самореалізації педагогів;

· Проблеми психоемоційного характеру;

· Виховання та розвиток дітей, які мають особливості психофізичного розвитку;

· Виховання та розвиток дітей на всіх вікових етапах;

· Взаємовідносини в сім’ї;

· Кризові стани та ін..

Працівники психологічної служби міста у своїй діяльності працюють за такими національними, державними та регіональними програмами:

Загальнодержавна програма “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року

Державна цільова соціальна програма "Молодь України" на 2009-2015 роки

Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року

Державна цільова соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 03.08. 2012 № 888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.02. 2010 № 59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми»

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 19.07.2012 № 827 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2015 року»

Наказ Міністерства освіти і науки від 30.12.2010 № 1312 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року»

5 працівників психологічної служби працюють з програмою МОН України, АПН України / Програми розвитку ООН / ЮНЕЙДС «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя»*

Соціальний педагог ЗШ № 13 працює за проектом «Дорослішай на здоров’я».

/Files/images/Безымянный.png

Кiлькiсть переглядiв: 1060

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.